טיפים

icon_v בניגוד לעבודות תחזוקה ותיקון רגילות, שיפוץ בית הוא הדבר הקרוב ביותר לבניית בית חדש על כל המשתמע מכך. מומלץ לפנות את הזמן והאנרגיה הנחוצים לתכנון פרוייקט מהסוג הזה ובכך להקטין למינימום את הסיכויים ללחץ וחיפזון, שלרוב מובילים להחלטות שגויות ועוגמת נפש.

icon_v גם כשמדובר בשיפוץ חדר אחד בלבד או איזור מסוים בבית, אין להיחפז בבחירת איש המקצוע שיבצע את העבודה, ולא בלמידת המשתנים הקשורים בה.

הצעד הראשון הוא להקשיב לחברים ומכרים, שכבר ביצעו עבודה דומה לזו שאתה מתכנן. תוכל ללמוד לא מעט מנסיונם עם אנשי מקצוע שונים, קניית חומרים וכלים, ואף להימנע מטעויות שאולי ביצעו.

למד את ההוצאות הכרוכות באספקטים השונים של העבודה. מעבר להבדלים בין אנשי המקצוע השונים, קיים אלמנט נוסף המשפיע על המחיר הסופי, והוא טווח רחב של מחירי חומרי הבניה. דאג לקבל מספר הצעות מחיר לפני סגירת העסקה.

למרות המצאותו של פנקס הקבלנים, אין הדבר מעיד על רצינות ואחריות אלה הרשומים בו או לחילופין על ‘חאפריות’ אלה שלא. מסיבה זו, בין השאר, חשובות ההמלצות והתרשמות הכללית מהאדם שהזמנת לעבוד אצלך.

שיפוצניק מנוסה ישמח להתגאות בעבודות אחרות שביצע. בקש ממנו שיפנה אותך ללקוחות ובתים שעבד בהם לאחרונה. תוכל להתרשם מהגימור, מעמידות העבודה במשך הזמן שעבר וכן ללמוד ממקור ראשון על התנהלותו לאורכה.

כאשר אתה שוקל שיפוץ מקיף, מומלץ להיעזר בשירותי איש מקצוע מתאים (ארכיטקט, מהנדס) שיכין תוכנית עבודה יסודית, וממילא כבר תכלול המלצות על החומרים הנכונים ומספר הצעות מחיר מספקים שונים.

חשיבות הסכם עבודה מקיף ומפורט היא מכרעת בעבודות מהסוג הזה. גישתו של בעל מקצוע לנושא הזה מלמדת על רמת הרצינות והמקצועיות שלו מחד, ותבטיח עד כמה שניתן את מילוי ציפיות שני הצדדים במהלך העבודה, מאידך.

ודא שהסכם העבודה יכלול את הנושאים הבאים: מחיר העבודה, סופי עד כמה שניתן, ומפורט לפי זמנים, חומרים, ואופציות נוספות.
בקש שכל חלק מהעבודה הכוללת יופיע בסעיף נפרד, מפורט לפי הנ”ל, וזאת כדי לא לאפשר הפתעות והוצאות חדשות במהלך העבודה, ולחילופין, לספק לך כלי להערכת המחיר שיעלו לך תוספות שונות במקרה שתשקול כאלה.

עבור שני הצדדים, ונקודת מוצא נוחה יותר להתמודדות עם שינויים.

מועדי התשלום עם נקודות הביקורת שהוסכמו בסעיף הקודם, וכן לשמור עד כ-20%, לתשלום לאחר סיום העבודה לשביעות רצונך.

כלי אינסטלציה שונים אותם תרצה לרכוש בעצמך בהתאם לטעמך האישי (ברזים, כיורים, אסלות וכו’). בקש לראות את תו התקן הישראלי על חומרי הבניה בהם הוא משתמש.

דאגו לציין מראש באחריות מי מהצדדים פינוי הפסולת לאתרים המיועדים לכך, והיערך בהתאם.

למשך תקופה מסוימת לאחר סיומה. כמו כן רצוי לשאול על פוליסת הביטוח של הקבלן שתפצה במקרה של פגיעה או נזק לבית. למקרים בהם מדובר בקבלן הנוסע בין אתרים שונים, שאף להימצאות אחראי בשטח, המוסמך להגיב על מצבים מתפתחים ללא עיכוב, או עצירת העבודה עד לקבלת החלטה.

Call Now Button